Mgr. David Livingstone, B. A.

David Livingstone se narodil v americké rodině žijící v Německu a během svého dětství a dospívání se svojí rodinou procestoval valnou část světa a Spojených států amerických. Roku 1989 získal na University of California v Berkeley titul bakaláře, v oboru anglický jazyk a literatura. Poprvé přijel do Československa v roce 1990 krátce po Sametové revoluci. Od roku 1992 vyučuje na Univerzitě Palackého, kde také získal titul magistra v oboru anglická filologie. V současnosti zde dokončuje doktorská studia. Jeho hlavním literárním zájmem je Shakespeare a angličtí romantičtí básníci. Během své akademické kariéry získal také rozsáhlé zkušenosti ve výuce obchodní angličtiny, psaní, kompozice a pokročilých konverzačních dovedností, sociálních otázek, kulturních studií a přípravných testů na zkoušky TOEFL a IELTS. Má také několikaleté zkušenosti ve výuce asijských studentů v Kalifornii. Je oficiálně jmenovaných zkoušejícím pro cambridgské zkoušky PET, FCE a CAE. Vyučoval v řadě prestižních společností a institucí na střední Moravě, včetně LG Philips, Mora Moravia, Kappa Packaging, České dráhy, Moravské ocelárny, Glaverbel, Armádu České republiky, Statutární město Olomouc a mnoho dalších. Pracuje též jako překladatel z češtiny do angličtiny a namluvil anglický dubbing pro mnoho dokumentárních filmů. David má za ženu českou jazzovou zpěvačku, se kterou vychovává tři česko-americké děti.

 

Mgr. Lukáš Merz

Lukáš Merz je absolventem anglické a germánské filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době je studentem doktorského programu na katedře anglistiky. Má dlouholeté zkušenosti s výukou angličtiny jak individuálně, tak i ve skupinových kurzech, vyučuje kurzy FCE, vede skupinové kurzy ve Fakultní nemocnici Olomouc a společnosti Timken, a.s. S Davidem Livingstonem dlouhodobě spolupracuje při výuce a překladech. Je spoluautorem anglické verze katalogu Arcidiecézního muzea v Olomouci. Je ženatý a má dvě děti.

 

Anja Edith Ference, M.A.

Anja Edith Ference M.A. se narodila a vyrostla v Německu. Studovala na univerzitě Martina Luthera v Halle-Wittenbergu a na univerzitě v Lipsku dějiny, politologii a bohemistiku/slovakistiku. Po ukončení studia učila němčinu pro cizince na univerzitách v Polsku a na Slovensku. V této oblasti působila též od 2005 do července 2011 na katedře německého jazyka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Vedle jazykových cvičení učila mj. reálie a dějiny Německa i úvod do Evropské unie. Od roku 2007 je externí doktorandkou katedry historie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého.

 

Mgr. Geoffroy Yrieix Bletton

Geoffroy Yrieix Bletton se narodil v oblasti Paříže. Na sorbonnské univerzitě v Paříži studoval filozofii, komunikaci a lingvistiku. Nějaký čas pracoval v pařížských médiích, potom učil francouzštinu a žurnalistiku v Rusku a poté v České republice, a to jak na universitě, tak v soukromých společnostech. Vyučuje také na fakultě románských jazyků při UP Olomouc. Je oficiálním lektorem a examinátorem pro certifikáty francouzského jazyka DELF a DALF.

 

David Richardson, B.A.

Dave Richardson se narodil v Anglii, ale většinu života prožil v Austrálii. Získal titul bakaláře na Magill College of Advance Education; dnes University South Australia. Pracoval pět let jako učitel na základní škole na různých místech v okolí Adelaide od roku 1987 do roku 1992. Po pěti letech učení dětí se kvalifikoval jako učitel pro dospělé. V roce 1992 nastoupil do Workplace Education, oddělení Adelaide TAFE (Training and Further Education) a vyučoval zde angličtinu a matematiku. V roce 1997 se přestěhoval s rodinou zpátky do Anglie a pracoval pro Exeter College a Devon Adult Community Learning, kde učil anglický jazyk, matematiku a Business Studies. Od září 2007 žije v Olomouci a věnuje se výuce angličtiny.